Opublikowano Dodaj komentarz

Aplikacja Bitdefender na Androida monitoruje teraz aplikacje w czasie rzeczywistym

Jak zwykle mówimy na początku każdej recenzji programu antywirusowego Bitdefender, firma ma godne pozazdroszczenia osiągnięcia, jeśli chodzi o skuteczność swojego oprogramowania.

Teraz dała swojej aplikacji na Androida – Bitdefender Mobile Security – dużą aktualizację. Dodano nową funkcję o nazwie App Anomaly Detection, która jest dostępna natychmiast. Oznacza to, że – w przeciwieństwie do konkurencyjnego programu antywirusowego dla Androida – Bitdefender jest w stanie przez cały czas monitorować, co robią aplikacje na Twoim telefonie i natychmiast ostrzegać Cię o podejrzanych zachowaniach.

Większość programów antywirusowych na Androida skanuje aplikacje podczas ich instalowania, ale to podejście ma pewną wadę. Przestępcy, którzy tworzą złośliwe oprogramowanie, wiedzą, jak uniknąć wykrycia podczas kontroli bezpieczeństwa Google Play i jak sprawić, by złośliwy kod w ich aplikacjach „pozostał uśpiony” na jakiś czas, aby mieć pewność, że żaden program antywirusowy dla systemu Android również go nie wykryje.

Dzięki tej nowej funkcji wykrywania anomalii w aplikacjach, która według Bitdefender jest pierwszą w branży, urządzenia z Androidem są chronione przed nieuczciwymi aplikacjami , które mogą próbować przejąć twoje konta, ukraść twoją tożsamość i pieniądze.

W zeszłym roku Bitdefender zidentyfikował dziesiątki aplikacji na Androida (które łącznie miały miliony pobrań w sklepie Google Play), które stały się szkodliwe po zainstalowaniu ich przez użytkowników, a niektóre działały jako mechanizmy dostarczania trojanów bankowości mobilnej , które kradną dane logowania użytkowników.

„Cyberprzestępcy wykorzystują wrodzone zaufanie użytkowników do popularnych sklepów z aplikacjami, aby uzyskać więcej pobrań i dalej rozprzestrzeniać swoje mobilne złośliwe oprogramowanie” — powiedział Ciprian Istrate firmy Bitdefender . „Podczas gdy technologie wykrywania oparte na zachowaniu były dostępne na platformach stacjonarnych, Bitdefender App Anomaly Detection jest pierwszym w branży ekosystemem Androida, który przenosi ochronę złośliwego oprogramowania na nowy poziom, zdolny do ochrony konsumentów przed coraz bardziej wyrafinowanym mobilnym złośliwym oprogramowaniem, oszustwami i aplikacjami trojańskimi ”.

Jeśli masz już Bitdefender Mobile Security na swoim telefonie z Androidem, wystarczy zaktualizować aplikację, aby uzyskać nową funkcję, która łączy się z innymi, takimi jak Ostrzeżenie o oszustwach i Ochrona czatu.

A jeśli go nie masz, możesz zainstalować go ze sklepu Google Play. Jest dostępny jako subskrypcja tylko na Androida, ale ma lepszą wartość, jeśli otrzymasz go jako część Bitdefender Total Security lub Premium Security , który obejmuje również ochronę dla systemów Windows, Mac i iPhone.

Sprawdź nasze produkty Bitdefender

Dodaj komentarz