Opublikowano Dodaj komentarz

Czy system Windows 11 jest dostarczany z pakietem Microsoft Office?

Windows 11 to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft dla komputerów stacjonarnych. Po raz pierwszy został wydany w październiku 2021 r., ponad sześć lat po debiucie systemu Windows 10.

Jednak system Windows 11 ma zupełnie inny wygląd niż jego poprzednik, z nowym menu Start, różnymi przeprojektowanymi aplikacjami i usprawnionym paskiem zadań. Oprócz bezpieczeństwa i wielozadaniowości jednym z głównych celów systemu Windows 11 jest produktywność .

Aby zachować produktywność, możesz skorzystać z popularnych aplikacji pakietu Office firmy Microsoft — Word, Excel i PowerPoint przetrwały próbę czasu. Chociaż są one dostępne na innych platformach, większość ludzi myśli o nich jako o aplikacjach, które można znaleźć w systemie Windows.

Ale czy to oznacza, że ​​aplikacje Office (lub Microsoft 365, jak wkrótce będą znane) są preinstalowane podczas aktualizacji do systemu Windows 11 lub zakupu urządzenia z nowym systemem operacyjnym. Krótka odpowiedź brzmi: nie, ale zbadajmy to bardziej szczegółowo.

Czy system Windows 11 jest dostarczany z pakietem Microsoft Office?

Nie. Aktualizacja na wszystkich zgodnych urządzeniach z systemem Windows 10 jest bezpłatna, ale to nie znaczy, że otrzymasz również aplikacje pakietu Office. Microsoft nadal sprzedaje osobno pełne wersje na komputery stacjonarne, w ramach jednorazowego zakupu lub subskrypcji Microsoft 365.

Jak uzyskać nowy pakiet Microsoft Office w systemie Windows 11

28 czerwca 2022 Microsoft ogłosił, że jego pakiet office 365 otrzyma nowy, usprawniony wygląd, uzupełniający aktualizację systemu Windows 11. Firma wprowadza również natywną 64-bitową wersję pakietu Office dla urządzeń opartych na architekturze ARM, takich jak własny Surface Pro X.

Microsoft twierdzi, że aplikacje pakietu Office w wersji dla systemu Windows 11 oferują „bezproblemową i prostą obsługę komputera” we wszystkich swoich aplikacjach, które są oparte na języku projektowania Fluent. 

Uaktualnienia obejmują tryb ciemny pasujący do motywu systemu, głębszą integrację z Teams za pośrednictwem paska zadań oraz rozszerzony zestaw funkcji ułatwień dostępu. Bezpieczeństwo i ochrona są wymieniane jako najwyższy priorytet, zwłaszcza w przypadku aplikacji, z których prawdopodobnie korzystają uczniowie i dzieci.

Microsoft 365 jest również zintegrowany z nowym menu Start, z sekcją „Zalecane” opartą na najnowszych plikach przechowywanych zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem usługi OneDrive.

Chcesz kupić Office – Microsoft 365 dla domu lub firmy?

Sprawdź dostępne pakiety Office.

Dodaj komentarz