Synology to niewielkie i wydajne rozwiązanie w zakresie pamięci

Urządzenia Synology Backup / NAS posiadają sprzętowy moduł szyfrujący AES-NI, produkt zapewnia niezwykłą szybkość transferu plików. Obsługujący przesyłanie strumieniowe wideo 4K w czasie rzeczywistym, serwer NAS stanowi idealne rozwiązanie nie tylko do ochrony krytycznych danych, lecz również do przechowywania zawartości multimedialnej w niezwykle wysokiej rozdzielczości.

System plików nowej generacji zorientowany na lepszą ochronę danych.

System plików Btrfs zapewnia zaawansowane technologie pamięci i zoptymalizowane migawki, zapobiegając uszkodzeniom danych i redukując obciążenia związane z obsługą. Zapewnia integralność danych wysokiego poziomu, a ponadto wykorzystuje elastyczne i skuteczne narzędzia do ich ochrony i odzyskiwania.

Serwer multimediów 4K.

Dostęp do i przesyłanie strumieniowe treści multimedialnych 4K z dowolnego miejsca, w dowolnym momencie. Narzędzie Synology obsługuje transkodowanie online 4K H.264/H.265 przez aplikacje Video Station i DS video, co pozwala na przekształcanie i odtwarzanie filmów 4K na bieżąco na innych komputerach, smartfonach i odtwarzaczach multimedialnych, które autonomicznie nie obsługują formatów Ultra HD.

Synchronizacja plików między urządzeniami.

Pakiet Cloud Station umożliwia synchronizację danych w czasie rzeczywistym na wszystkich urządzeniach i innych serwerach Synology NAS. Inteligentna obsługa wersji zachowuje najważniejsze wersje plików, co zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej.

Ochrona zasobów cyfrowych.

Oparty na systemie Synology DiskStation Manager (DSM) serwer Synology NAS oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, chroniące przed nagłą utratą danych i potencjalnymi lukami w zabezpieczeniach.

Łatwy dostęp do plików z QuickConnect.

Dostęp do plików na serwerze Synology NAS za pośrednictwem Internetu bez problemów związanych z konfiguracją reguł przekierowania portów, DDNS czy innych skomplikowanych ustawień sieciowych. Funkcja QuickConnect umożliwia nawiązywanie połączeń przy użyciu bezpiecznego, wybranego adresu, dzięki czemu możesz natychmiast uzyskać dostęp do multimediów i plików roboczych na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu, bez dodatkowych opłat.

Skorzystaj z naszej oferty Synology NAS, nasza firma chętnie pomoże Ci w konfiguracji Synology – pomoc informatyczna: https://rovens.pl

Jak przyspieszyć komputer, laptop? Wymiana dysku na SSD!

Jak przyspieszyć komputer, laptop? Wymiana dysku na SSD!

Wiele z nas bardzo irytuje się kiedy komputer działa wolno, nie można pracować, grać itp. Wymiana dysku na SSD potrafi znacząco podnieść szybkość działania komputera.

Gdy zakupimy już dysk SSD pobieramy oprogramowanie EaseUS Todo Backup Free. Dysk wkładamy do zewnętrznej kieszeni np.  podłączając go do USB Twojego komputera. Kolejnym krokiem jest sklonowanie przez oprogramowanie dysku komputera na nowy dysk SSD. Gdy cały proces przebiegnie pomyślnie podmieniamy stary dysk w komputerze na nowy SSD.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, nasza firma chętnie pomoże Ci przenieść dane bezpiecznie – skorzystaj z naszej pomocy informatycznej: https://rovens.pl

Jak zwolnić miejsce na dysku w systemie Windows 10?

 

Jeśli na Twoim komputerze zaczyna brakować miejsca a komputer zaczyna działać wolniej warto wykorzystać kilka sposobów a zwolnienie miejsca tak aby komputer działał płynnie.

 1. Zwalnianie miejsca za pomocą narzędzi Oczyszczanie dysku

 • Naciśnij przycisk Start , wpisz wyrażenie oczyszczanie dysku, a następnie na liście wyników zaznacz pozycję Oczyszczanie dysku.
 • Zaznacz pola wyboru obok typów plików, które chcesz usunąć. (Aby wyświetlić opis każdego typu pliku, kliknij nazwę typu). Domyślnie są zaznaczone pozycje Pobrane pliki programów, Tymczasowe pliki internetowe i Miniatury.
 • Aby zwolnić jeszcze więcej miejsca, wybierz pozycję Oczyść pliki systemowe, a następnie wybierz typy plików systemowych, które chcesz usunąć.

Źródło: Microsoft.com

 

 1. Zapełnienie folderu Temp

Jeśli użyto narzędzia Oczyszczanie dysku w celu zwolnienia miejsca na urządzeniu, a mimo to widzisz błąd Mało miejsca na dysku, być może folder Temp szybko zapełnia się plikami aplikacji (.appx) używanymi przez sklep Microsoft Store. Aby rozwiązać ten problem, należy zresetować sklep Store, wyczyść pamięć podręczną sklepu Store, a następnie uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update:

 • Aby zresetować sklep Microsoft Store, wybierz kolejno opcje Start  > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Rozwiązywanie problemów, następnie przewiń w dół listy i wybierz opcję Aplikacje ze Sklepu Windows, a następnie opcję Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Aby wyczyścić pamięć podręczną sklepu Microsoft Store, naciśnij klawisz logo systemu Windows+R, co spowoduje otwarcie okna dialogowego Uruchamianie, wpisz wsreset.exe i kliknij przycisk OK. Zostanie otwarte puste okno wiersza polecenia. Po około 10 sekundach automatycznie się zamknie, a w jego miejsce otworzy się sklep Store.
 • Aby zresetować usługę Windows Update, wybierz kolejno opcje Start  > Ustawienia  > Aktualizacje i zabezpieczenia  > Rozwiązywanie problemów , a następnie przewiń w dół listy i wybierz opcję Windows Update i opcję Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Uruchom ponownie komputer i zobacz, czy problem nadal występuje.

Źródło: Microsoft.com

 

Jeżeli cały proces jest dla Ciebie za trudny możesz też skorzystać z naszej pomocy informatycznej: https://rovens.pl

Jak zresetować lub ponownie zainstalować system Windows 10?

Zdarza się iż nasz system działa bardzo wolno, jest zawirusowany lub potrzebujemy odświeżyć komputer do stanu początkowego. Sama operacja jest bardzo prosta. Poniżej załączamy prostą instrukcję jak przeprowadzić instalację systemu na nowo.

 • Naciśnij przycisk Start , a następnie wybierz kolejno opcje Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie. W obszarze Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego kliknij przycisk Rozpocznij.
 • Uruchom komputer ponownie, poczekaj na pojawienie się ekranu logowania, a następnie naciśnij klawisz Shift i cały czas go trzymając, naciśnij kolejno ikonę Zasilanie > polecenie Uruchom ponownie w prawym dolnym rogu ekranu. Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz pozycję Rozwiązywanie problemów > Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego.
 • Naciśnij przycisk Start , następnie naciśnij klawisz Shift i cały czas go trzymając, naciśnij kolejno ikonę Zasilanie > polecenie Uruchom ponownie, aby zrestartować komputer to trybu odzyskiwania. Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz pozycję Rozwiązywanie problemów > Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego.

Źródło: microsoft.com

Jeżeli cały proces jest dla Ciebie za trudny możesz też skorzystać z naszej pomocy informatycznej: https://rovens.pl

Jak zrobić streaming Live na Facebook lub YouTube?

Długo oczekiwany a jednak udało się : ) Czas najwyższy uruchomić poradnik dla wszystkich zainteresowanych. W tej sytuacji mniej lania wody a więcej konkretów.

Na wstępie zadajmy sobie pytanie do czego potrzebny jest nam Live Streaming. Czy chcemy używać jednej kamery lub więcej oraz czy chcemy go udostępniać np. jako Player na stronę internetową WWW.
Jeżeli już mamy odpowiedź na pytania zaczynajmy! Przedstawię najprostszy wariant który w mojej pracy sprawdziły się najlepiej a koszt był jak na takie rozwiązanie dość niski.

Kamera SDI lub HDMI + statyw ( koszt kamery to około 1500 zł )

Kamerę za pomocą kabla HDMI podłączamy do U-TAP HDMI. Urządzenia marki AJA są naprawdę świetne. ( Urządzenie działa pod Linux, Windows oraz macOS X )

Teraz najważniejsze – oprogramowanie – Na rynku jest ich sporo jednak mi przypadł do gustu OBS Studio ( Oprogramowanie jest darmowe co jest zaletą )

Dodajemy nową scenę, jako źródło urządzenie do przechwytywania następnie wybieramy naszą AJA.

Ostatnim krokiem to ustawienie streamu. Klikamy Ustawienia, Stream jako „Serwis” wybieramy Facebook Live lub Youtube, wprowadzamy klucz strumienia udostępniony na portalu Facebook lub Youtube.

Koniec – Rozpocznij Stream ?

Szukasz idealnej ochrony na wyświetlacz? Zobacz co mamy!

Nowej generacji szkła ochronne do Samsunga i iPhona – szkło posiada atomowo wzmacnianą strukturę, która jest nieporównywalnie twardsza i nawet do 40% cieńsza od zwykłych folii ze szkła. Zaawansowana technologia wytwarzania gwarantuje trwałe i solidne połączenie. Szkło jest też niemalże całkowicie odporne na zarysowania oraz stłuczenia, przy czym ekran zachowuje oryginalną jakość obrazu. Idealnie zaokrąglone narożniki oraz perfekcyjnie wycięte otwory pozwalają też w kilka sekund dopasować szkło do panelu bez pęcherzyków powietrza i korzystać z telefonu w bezpieczny i estetyczny sposób.

Zobacz gadżety, które pozwolą zrobić idealne selfie!

Selfie

Selfie z przyjaciółmi na tle cudownego, nadmorskiego krajobrazu? Niemożliwe bez kijka do selfie. Ten niepozorny gadżet robi furorę na wszystkich wyprawach.
Pierwsze kije do selfie były prostymi statywami, które mogły jedynie podtrzymać aparat, ale dziś są to bardziej złożone urządzenia w postaci kija o teleskopowym wysięgniku, obrotowym uchwycie oraz łączności Bluetooth.

Zobacz gadżety, które pozwolą zrobić idealne selfie! Zobacz gadżety, które pozwolą zrobić idealne selfie! Zobacz gadżety, które pozwolą zrobić idealne selfie! Zobacz gadżety, które pozwolą zrobić idealne selfie!

Więcej informacji na naszej stronie -> https://sklep.rovens.pl/zobacz-gadzety-ktore-pozwola-zrobic-idealne-selfie-r198

Chcesz mieć wszystko pod ręką? Mamy na to rozwiązanie! Sprawdź!

Chcesz mieć wszystko pod ręką? Mamy na to rozwiązanie! Sprawdź!

Uprość swoje życie, zabierając ze sobą swoje dokumenty czy karty płatnicze razem ze swoim telefonem.
Smukłe etui, case wyposażono w niewielką kieszeń pozwalającą mieć zawsze przy sobie karty płatnicze.
Nowoczesny i elegancki design sprawia, że telefon wygląda imponująco i stylowo, nie tracąc na smukłym profilu.
Idealne dopasowanie oraz wysokiej jakości materiały gwarantują bezpieczeństwo urządzenia przed porysowaniem, skutkami wstrząsów i uderzeń.

Poznaj etui dla prawdziwego mężczyzny!

Poznaj etui dla prawdziwego mężczyzny!

Zizo to doskonale zaprojektowane etui, które spełnia niemal wszystkie potrzeby użytkowników smartfonów, stając się optymalnym rozwiązaniem w trosce o bezpieczeństwo mobilnych urządzeń.
Minimalistyczny design, wyjątkowa estetyka marki Zizo zapewnia doskonałą ochronę przed zadrapaniami oraz upadkami telefonu, podczas gdy perfekcyjnie wykonana konstrukcja zachowuje jego elegancki i smukły kształt.
Unikalny design bardzo dobrze współgra z obudową telefonu, gwarantując jednocześnie pewny chwyt i przyjemną w dotyku powierzchnię.

Poznaj etui dla prawdziwego mężczyzny!

Więcej na stronie:

https://sklep.rovens.pl/tag_zizo