Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zwiększyć bezpieczeństwo strony internetowej? 7 bezpłatnych sposobów

bezpieczeństwo strony internetowej

Złośliwe oprogramowanie może zainfekować Twoją stronę internetową na wiele różnych sposobów. Dlatego warto zainwestować w bezpieczeństwo strony internetowej. Włamywacze najczęściej stosują luki w zabezpieczeniach w tym instalację złośliwego oprogramowania lub pakietów bezpłatnego oprogramowania, a nawet poprzez nieaktualne aplikacje stron trzecich, takie jak Joomla! Lub WordPressa. Według firmy Symantec Corporation w 2015 r. w prawie trzech czwartych stron internetowych wykryto luki w zabezpieczeniach, a każdego dnia w ciągu roku doszło do ponad miliona ataków internetowych!

Istnieje wiele usług, które ludzie mogą kupić w celu ochrony swoich stron internetowych. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest zainstalowanie oprogramowania antywirusowego na komputerze. Oprogramowanie antywirusowe przeskanuje wszystkie pliki do pobrania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i poinformuje Cię o wszelkich zagrożeniach dla Twojego komputera. Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej, zakup pakietu zabezpieczeń strony internetowej z wiarygodnego źródła, takiego jak Norton, McAfee, ESET, zapewni bezpieczeństwo Tobie, Twoim użytkownikom i klientom dzięki różnym narzędziom, które automatycznie skanują, wykrywają i usuwają złośliwe oprogramowanie.

Mówiliśmy już wcześniej o znaczeniu bezpieczeństwie strony internetowej. Co więc poza tymi płatnymi usługami możesz zrobić, aby chronić swoją witrynę internetową? Oto siedem świetnych sposobów na bezpłatną ochronę Twojej witryny:

Bezpieczeństwo strony internetowej, przykłady

Silne hasła

Siła hasła może mieć decydujący wpływ na zdolność hakera do kradzieży informacji lub uzyskania dostępu do plików. Według raportu trzech na czterech konsumentów używa zduplikowanych haseł, z których wiele nie zostało zmienionych od pięciu lat lub dłużej. Nic więc dziwnego, że około 40 procent ankietowanych twierdzi, że w zeszłym roku przydarzyło im się „incydent związany z bezpieczeństwem”, co oznacza, że ​​włamano się do ich konta, skradziono im hasło lub otrzymali powiadomienie, że ich dane osobowe zostały naruszone. Upewnij się, że regularnie zmieniasz swoje hasła.

Ośmioliterowe hasło będzie znacznie słabsze niż dłuższe hasło zawierające znaki specjalne (@#$%^&[>, wielkie litery i cyfry). Im dłuższe jest Twoje hasło i im więcej znaków użyjesz, tym bezpieczniejsze będą Twoje dane.

Zawsze twórz kopie zapasowe plików

Pojedyncze złośliwe oprogramowanie może nieodwracalnie zniszczyć całą witrynę internetową, chyba że utworzono kopię zapasową plików. Tworzenie kopii zapasowych plików witryny internetowej co tydzień lub co dwa tygodnie gwarantuje, że nawet w przypadku awarii będzie można po prostu przywrócić witrynę z kopii zapasowej, a następnie wzmocnić witrynę, aby chronić dane przed przyszłymi lukami w zabezpieczeniach.

Aktualizuj swoje aplikacje

Jest to dość proste do wykonania, ale można je również łatwo zaniedbać. Jeśli prowadzisz stronę internetową na WordPressie lub Joomla! Powinieneś wiedzieć, że ci programiści stale aktualizują swoje kodowanie za pomocą nowych poprawek bezpieczeństwa, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom. Jeśli Ty lub administrator Twojej witryny nie będziesz na bieżąco aktualizować tych aktualizacji, Twoja witryna może być podatna na ataki hakerów. Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu dostępności aktualizacji oprogramowania, wtyczek i motywów.

Zainstaluj wtyczki zabezpieczające

Wraz z aktualizacjami oprogramowania aplikacje innych firm często udostępniają wtyczki, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo Twojej witryny. Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę opartą na WordPressie, możesz bezpłatnie pobrać Better WP Security lub Bulletproof Security. Większość aplikacji innych firm oferuje wiele bezpłatnych wtyczek, które możesz wypróbować. Upewnij się tylko, że pobierasz je bezpośrednio od programisty, a nie z podejrzanych witryn internetowych.

Zachowaj ostrożność podczas przesyłania plików

Zezwolenie użytkownikom na przesyłanie plików do Twojej witryny może stanowić duże zagrożenie bezpieczeństwa. Coś tak prostego jak obraz awatara użytkownika może zawierać błąd. Zalecamy uniemożliwienie bezpośredniego dostępu do przesłanych plików. Ustaw maksymalną długość nazwy pliku i maksymalny rozmiar pliku, skanuj przesłane pliki za pomocą oprogramowania antywirusowego i przechowuj wszystkie przesłane pliki w folderze poza katalogiem głównym.

Ukryj swoje katalogi administratora

Jeśli prowadzisz witrynę internetową, być może zdajesz sobie sprawę, że składa się ona głównie z wielu plików i folderów. Hakerzy mają możliwość przeszukiwania plików Twojej witryny w poszukiwaniu katalogów administracyjnych, wyszukując nazwy folderów, takie jak „admin”. Gdy znajdą te katalogi i uzyskają do nich dostęp, mogą zaatakować całą witrynę z poziomu katalogu głównego. Łatwym sposobem uniknięcia tego problemu jest po prostu zmiana nazw folderów administracyjnych. Większość CMS-ów (systemów zarządzania treścią) umożliwia zmianę nazw folderów i katalogów. Po prostu nadaj swojemu plikowi lub folderowi nazwę mniej ważną, na przykład „O nas” lub „Ogólne”, a hakerom będzie trudniej zlokalizować Twoje katalogi administracyjne.

Wzmocnij bezpieczeństwo swojej sieci

Upewnij się, że Twoi pracownicy i/lub współpracownicy nie dają hakerom łatwego dostępu do Twojej witryny, eliminując luki w zabezpieczeniach Twojej sieci. Może to obejmować regularną zmianę haseł sieciowych, wygaśnięcie loginów i skanowanie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Te proste kroki znacznie utrudnią hakerom włamanie się do Twojej witryny za pośrednictwem sieci. Zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej usługi Sieć LAN w firmie

Dodaj komentarz