Opublikowano Dodaj komentarz

Windows 10 nie będzie już sprzedawany

Dlaczego nie musisz się martwić, że Windows 10 nie będzie już sprzedawany.

Jeśli chcesz kupić kopię systemu Windows 10 od firmy Microsoft, to Twoja ostatnia szansa.

Zaprzestanie sprzedaży wersji Home i Pro systemu operacyjnego 31 stycznia 2023 r., po czym dostępny będzie tylko Windows 11.

Jednak nic się nie zmieniło w zakresie obsługi systemu Windows 10. Wszyscy użytkownicy będą nadal otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do października 2025 r., a od tego czasu mogą nawet zostać dodane nowe funkcje.

Fakt, że system Windows 10 nie będzie już dostępny do kupienia, nie jest tak znaczący, jak się wydaje. Oto trzy kluczowe powody.

Nadal będzie dostępny u innych sprzedawców detalicznych

Termin 31 stycznia odnosi się konkretnie do samego Microsoftu.
System Windows 10 był dostępny u kilku zewnętrznych sprzedawców detalicznych przez cały okres jego istnienia i nie oczekuje się, że to się zmieni w najbliższym czasie.

Pamiętaj, że instalacja systemu Windows 10 w pierwszej kolejności to najłatwiejszy sposób na bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11.

Nowe urządzenia są dostarczane z preinstalowanym systemem Windows 10 (lub 11).

Jeśli kupiłeś laptopa z systemem Windows lub gotowy komputer stacjonarny w latach 2015-2021, prawdopodobnie miał on preinstalowany system Windows 10. Wsparcie trwa do października 2025 r., więc nie musisz jeszcze instalować systemu Windows 11.

Jednak wszystkie urządzenia wypuszczone na rynek od października 2021 r. prawdopodobnie będą używać systemu Windows 11.

Windows 10 Enterprise LTSC 2019 z możliwością aktualizacji do Windows 11 Pro

Nie powinieneś używać systemu Windows 7 lub 8

Microsoft ogólnie wspiera każdą główną wersję systemu Windows przez około dekadę, ale terminy zarówno dla systemu Windows 7 (styczeń 2020 r.), jak i Windows 8 (styczeń 2023 r.) już minęły.

O ile nie zignorujesz ostrzeżeń, będziesz teraz aktualizowany do systemu Windows 10 lub 11. Dalsze korzystanie ze starszych wersji stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa, narażając Cię na błędy lub inne luki w zabezpieczeniach, których Microsoft nie naprawi.

Dodaj komentarz