Jak zrobić streaming Live na Facebook lub YouTube?

Długo oczekiwany a jednak udało się : ) Czas najwyższy uruchomić poradnik dla wszystkich zainteresowanych. W tej sytuacji mniej lania wody a więcej konkretów.

Na wstępie zadajmy sobie pytanie do czego potrzebny jest nam Live Streaming. Czy chcemy używać jednej kamery lub więcej oraz czy chcemy go udostępniać np. jako Player na stronę internetową WWW.
Jeżeli już mamy odpowiedź na pytania zaczynajmy! Przedstawię najprostszy wariant który w mojej pracy sprawdziły się najlepiej a koszt był jak na takie rozwiązanie dość niski.

Kamera SDI lub HDMI + statyw ( koszt kamery to około 1500 zł )

Kamerę za pomocą kabla HDMI podłączamy do U-TAP HDMI. Urządzenia marki AJA są naprawdę świetne. ( Urządzenie działa pod Linux, Windows oraz macOS X )

Teraz najważniejsze – oprogramowanie – Na rynku jest ich sporo jednak mi przypadł do gustu OBS Studio ( Oprogramowanie jest darmowe co jest zaletą )

Dodajemy nową scenę, jako źródło urządzenie do przechwytywania następnie wybieramy naszą AJA.

Ostatnim krokiem to ustawienie streamu. Klikamy Ustawienia, Stream jako „Serwis” wybieramy Facebook Live lub Youtube, wprowadzamy klucz strumienia udostępniony na portalu Facebook lub Youtube.

Koniec – Rozpocznij Stream ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *