Scentralizuj oprogramowania i infrastrukturę IT

Firma to ludzie ale również systemy z których na co dzień korzystamy. W większości przypadków to program fakturowo – księgowy typu: Comarch lub WAPRO ERP, strona internetowa, wymiana plików i dokumentów do tego dochodzi praca zdalna rozproszone środowisko praca w innych lokalizacjach, połączenia VPN, zarządzanie Active Directory.

Łącząc wszystkie rozwiązania dokupujemy nowe usługi czy sprzęt u różnych dostawców a co za tym idzie wydajemy jeszcze więcej.

Jest na to sposób – możesz scentralizować swoje usługi lokalne do jednego miejsca i przyspieszyć znacząco pracę.

Po pierwsze wszystko zaczyna się od serwera dedykowanego, w naszej ofercie posiadamy serwery dedykowane od ATMAN lidera rynku data center w Polsce i doświadczonego operatora telekomunikacyjnego.

Kolejnym rozwiązaniem to wirtualizacja serwera. Wykorzystujemy darmowe oprogramowanie Open-Source Proxomox, oczywiście nie jest to wymagane w zależności od ustalonych potrzeb.

Dzięki wirtualizacji możemy jedną maszynę serwerową podzielić na tzw. Mniejsze części, co umożliwi nam instalację routera w tym przypadku możemy wykorzystać oprogramowanie Open-Source pfSense, dzięki któremu połączymy się do Twojej lokalizacji biura za pomocą VPN lub wykorzystamy technologię SD-WAN.

Stronę internetową również możemy przenieść na wirtualny system serwera na którym będzie zainstalowany system Linux.

Ostatecznie na wirtualnym systemie z Windows Server zainstalujemy program ERP wraz z bazą danych.

Wszystkie maszyny zabezpieczamy kopiami zapasowymi na wypadek odtworzenia.

W taki o to sposób większość usług w firmie znajdzie się w jednym bezpiecznym miejscu nad którym można mieć kontrolę.

Powyższy opis jest oczywiście przykładem, ale chcieliśmy opisać/pokazać jakie możliwości dają obecne rozwiązania IT na rynku i dlaczego warto przenieść usługi w firmie. Dodatkowo zmniejszamy nakład finansowy wykupując u innych operatorów rozwiązania „chmurowe” lub VPS.

Zachęcamy do kontaktu – tel.: +48 (22) 350 75 30 e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *